Marek Konwa

VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM 2017

9A1A9979

W Warszawie zaprezentowano zespół Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. W sezonie 2017 skład tworzą: Marek Konwa, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Michalina Ziółkowska, Michał Ficek, Marceli Bogusławski i Jakub Zamroźniak.

Zespół Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team powstał w 2013 roku jako amatorska ekipa. W 2015 roku nastąpiło przekształcenie w profesjonalny team, skupiający w swoich szeregach zawodników z kolarstwa górskiego i przełajowego. W tym sezonie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zarejestrowany jest w UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej). Trenerem i opiekunem zespołu jest Bogdan Czarnota, który jest zdobywcą Pucharu Europy w Maratonie i medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski.

VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM 2017

VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM 2017

Zawodników wspiera marka Volkswagen Samochody Użytkowe, która przekazała zespołowi dwa samochody: Volkswagen Caravelle i Volkswagena Californię. Caravelle będzie obsługiwał głównie wyścigi na terenie naszego kraju. Z kolei Volkswagen California będzie użytkowany przede wszystkim podczas zagranicznych wyjazdów zespołu – takich jak zawody Pucharu Świata XC, mistrzostwa Europy oraz Świata w XC i maratony MTB. Kolarze kolejny rok z rzędu pojadą na sprawdzonych w bojach rowerach marki SCOTT.

VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM 2017

VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM 2017

Sezon 2017 rozpoczął się już pierwszymi sukcesami. Zawodnicy zdobyli tytuł drużynowego Mistrza Polski w kolarstwie przełajowym oraz dwa tytuły indywidualnych mistrzów Polski. Na kolejne wyścigi drużyna ma przed sobą ambitne cele, o które będzie walczyć na najbardziej prestiżowych imprezach z kalendarza polskiego i zagranicznego.

KATARZYNA SOLUS-MIŚKOWICZ

W poprzednim sezonie Kasia uzyskała kwalifikację do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Niestety podczas treningu złamała obojczyk. Ten rok rozpoczęła od zmagań w nowej dla siebie dyscyplinie, czyli w kolarstwie przełajowym, gdzie zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii elity kobiet. W tym sezonie jej głównym celem będą jak najlepsze występy w Pucharach Świata i kwalifikacja do Mistrzostw Świata w Australii.

MICHALINA ZIÓŁKOWSKA

W barwach Volkswagena od 2015 roku. Posiada wiele sukcesów w maratonach górskich, gdzie w poprzedni sezonie zajęła 2. lokatę w UCI Marathon Series w Sellaronda Hero oraz w Azores MTB World Series Marathon, Ponta Delgada. Michalina w tym sezonie planuje skupić się na maratonach serii UCI Marathon Series i powalczyć o wysoką lokatę w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB.

MICHAŁ FICEK

Dla dwudziestopięcioletnego kolarza największym sukcesem jest zwycięstwo i pobicie rekordu trasy Uphill Race Śnieżka w Karpaczu. Michał specjalizuje się w startach długodystansowych. Uwagę w sezonie 2017 poświęci zawodom z cyklu Pucharu Polski w maratonie i wybranych startach zagranicznych.

MARCELI BOGUSŁAWSKI

Marceli to młody zawodnik z kategorii orlik, który dołączył do zespołu we wrześniu ubiegłego roku. Jego specjalizacją jest XCO i kolarstwo przełajowe, którego jest Mistrzem Polski w kategorii do lat 23. Na Mistrzostwach Świata XCE zajął 10. miejsce. Celem na ten rok są Puchary Świata i Puchary Polski.

MAREK KONWA

Najbardziej utytułowany polski kolarz górski. W barwach ekipy startuje od listopada 2016 roku. Marek w swoim CV posiada po 10. tytułów Przejowego Mistrza Polski i Mistrza Polski w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego. W tym roku głównym celem będą zawody Pucharu Świata, Mistrzostwa Europy i Polski.

JAKUB ZAMROŹNIAK

Kolejny młody zawodnik specjalizujący się w wyścigach XCO. Jego największym sukcesem są Mistrzostwa Europy w Szwecji, gdzie zajął 22. miejsce i zdobycie Pucharu Polski w kategorii do lat 23. W tym roku Kuba stawia sobie za cel dobre starty w Pucharze Świata XCO i w niektórych edycjach Pucharu Polski w maratonie MTB.

Źródło: bikeWorld.pl