Marek Konwa

Podium Marka Konwy na TOI TOI Cup C2 w Jabkenicach!

photo: JSphoto.cz

 

Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zamyka podium podczas Pucharu Czech TOI TOI Cup C2 w Jabkenicach. Ciekawa trasa połączona z obfitymi opadami deszczu dzień wcześniej dodała smaku rywalizacji  jak na prawdziwy Cyclo-cross przystało…

W tym sezonie chce wystartować we wszystkich edycjach Pucharu Czech, wczoraj odbyła się już druga z siedmiu zaplanowanych w tym roku. Kolejny raz startowałem z pierwszej linii co na pewno jest sporym ułatwieniem, mocne tempo narzucił już od pierwszej rundy Tomasz Paprstka, który w dalszej części wyścigu oderwał się samotnie.

photo: JSphoto.cz

Marek Konwa Volkswagen Samochody Użytkowe

Ze mną został Adam Toupalik nie czułem się tego dnia zbyt dobrze, ale zawsze daje z siebie wszystko. Przez większą część wyścigu jechałem na 3 pozycji uciekając przed goniącym mnie Janem Nesvadbą. Momentami zbliżałem się do drugiej pozycji, chodź tego dnia wystarczyło na bardzo dobre 3 miejsce!

photo: JSphoto.cz

Marek Konwa Volkswagen Samochody Użytkowe

Zasychające błoto w trakcie wyścigu wymagało od zawodników włożenia mnóstwa siły, aby sprawnie pokonywać krótkie podjazdy i zjazdy w lesie. Natomiast płaskie elementy trasy na otwartym terenie wcale nie dawały chwili wytchnienia, grząskie błoto i trawa zapychająca napędy rowerów skutecznie pozbawiały kolejnych sił.

photo: JSphoto.cz

Marek Konwa Volkswagen Samochody Użytkowe

Za tydzień następna edycja TOI TOI Cup C2, tym razem nieco bliżej domu. Tak się składa, że 5 edycji odbywa się w okolicy stolicy Czech, a co za tym idzie muszę poświęcić prawie jeden dzień w tygodniu na podróże…

photo: JSphoto.cz