Marek Konwa

Pierwsze starty CX za mną

10429367_738113609601172_1189156494592122435_n

 

Miniony weekend spędziłem na wyścigach w Koziegłowach i Szczekocinach, w sumie to tak jak co roku. Pierwszy start zawsze wiążę się z jakąś tam tremą, bo nigdy nie wiemy czego możemy się spodziewać po innych zawodnikach oraz samym sobie. Moja dyspozycja zaskoczyła mnie pozytywnie, bo prawie po miesięcznej przerwie od roweru i dwóch tygodniach jeżdżenia byłem w stanie nawiązać kontakt z najlepszymi. W walce o najwyższy stopień podium przeszkodził mi upadek w połowie wyścigu a do tego spadł mi łańcuch i zablokował się między zębatką a osłonką. Spadłem chyba na 15 pozycję, ale udało mi się odrobić starty i zamknąć podium. Po przerwie do ścigania wraca Kacper Szczepaniak, który właśnie zwyciężył w tym wyścigu.

PP Koziegłowy

PP Koziegłowy

Następnego dnia w Szczekocinach na wybrukowanej trasie można powiedzieć, że odbyło się kryterium szosowe a nie wyścig przełajowy, bo runda była tak szybka i kręta. Popsułem trochę start, dlatego iż sędzie przeprowadzający procedurę startu zrobił to tak cicho jakby go nie było… Ale udało mi się nadrobić straty i na początku drugiego okrążenia byłem już z przodu, a nawet zacząłem zyskiwać niewielką przewagę nad Miklerem. Szczepaniak miał defekt i był zmuszony wymienić rower, by w końcówce wyścigu zakończyć zmagania na 2 miejscu. Ja samotnie przez cały wyścig jechałem sam, co mnie zaskoczyło iż nikt nie był w stanie mnie dogonić. Ostatecznie wygrałem z przewagą 30s nad drugim, trzeci skończył Mikler.

podjazd Szczekociny

podjazd Szczekociny

Miło mi poinformować, że w tym sezonie przełajowym będę reprezentował klub Eurobike – Kaczmarek Electric Team, za co bardzo duże podziękowania dla Pana Ryszarda i Piotra Pawlaka. Do tego pomoże mi kilku indywidualnych sponsorów jak: Cezary Kaczmarek, rowery Superior, BodyiCoach, IceStripe.pl, absoluteBlack, Bontrager, Optyk-okular.pl, A.Dugast, NUTREND i wielu innych o których zapomniałem.

W najbliższy weekend już kolejne starty, zapraszam do dalszego śledzenia mojej kariery.

podium Szczekociny

podium Szczekociny