MP CX 2023_II_2992Mistrz Polski CX 2024-2011, 2007-2005
11903912_886986108047254_8679905300039951194_nTo co zobaczysz nikt Ci nie zabierze…
mBmktkpTURBXy8zNTVmNDliZjhkNzk2YzIzZDBlMjllMDE3OTA0M2Q3Ni5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCwwWicemistrz Świata U23 – Champery 2011
Marek Konwa

Marek Konwa wygrał pierwszą edycję przełajowego Pucharu Polski!

Marek Konwa Puchar Polski Rzeniszów

Aktualny mistrz kraju zwyciężył w pierwszej edycji Przełajowego Pucharu Polski, która została rozegrana 8 października w Rzeniszowie. Oprócz Marka Konwy (64-STO Leszno MTB Team) miejsca na podium uzupełnili Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) i Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Zawody w Rzeniszowie miały wysoką rangę, gdyż otwierały cykl Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Runda, na której wytyczono trasę wyścigu była szybka, a padający deszcz spowodował, że miejscami stała się śliska i grząska. Powodowało to, że rowery łatwo traciły przyczepność, a kolarze popełniali błędy. To oraz bardzo wysokie tempo wyścigu, spowodowało, że zaledwie siedmiu z 35 zawodników uniknęło dubla.

TREK BOONE Marka Konwy na sezon 2017

Najlepiej z wymagającym terenem poradził sobie Marek Konwa (Kaczmarek Electric 64-STO Leszno MTB), który zaatakował już na pierwszej rundzie i sukcesywnie budował przewagę w dalszej części wyścigu. 44 sekundy za zwycięzcą finiszował Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport), a trzeci na mecie zameldował się Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który jednocześnie zwyciężył w klasyfikacji U23.

Podium I Pucharu Polski w Przełaju

Wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka znana z zawodów kolarstwa górskiego – Gabriela Wojtyła (Goodman Sokół MTB Zator), która jednocześnie jechała w kategorii Orliczek. Dwie minuty za zwyciężczynią przyjechała Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska), a trzecia finiszowała Maja Drelak (UKS Sport Bralin).