Marek Konwa

AMP MTB Jelenia Góra: tytuł obroniony!

Marek Konwa na trasie AMP MTB w Jeleniej Górze
Marek Konwa w drodze po koszulkę akademickiego Mistrza Polski.

Marek Konwa w drodze po koszulkę akademickiego Mistrza Polski.

Drugi weekend maja to dla Marka Konwy start w Akademickich Mistrzostwach Polski MTB w Jeleniej Górze. Start niezwykle istotny, bo za rok na tej trasie odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata. Marek jako reprezentant uczelni Wszechnicy Świętokrzyskiej z Kielc wziął udział w sobotniej czasówce oraz w niedzielnych zawodach XCO. W obu przypadkach złoty medal zawisł na szyi naszego zawodnika.

W sobotę wygrał z przewagą około minuty nad drugim Piotrem Kurczabem, przejechanie trasy  zajęło Markowi niecałe 13 minut.
– Trasa bardzo podobna do tej, która jest na wyścigu Maja Race poza tym, że obfite opady deszczu trochę jeszcze ją utrudniły – podsumował Akademicki Mistrz Polski Marek Konwa.
Na szczęście w niedzielę pogoda była zdecydowanie bardziej sprzyjająca i drugi tytuł Marek zdobył już przy przedzierającym się zza chmur słońcu.Marek Konwa na trasie AMP MTB w Jeleniej Górze
– Na starcie prawie 180 zawodników, sami studenci. Do przejechania było 6 rund oraz rozjazdówka dookoła Pałacu Paulinium. Właściwie, to już na pierwszym okrążeniu udało mi się odjechać i samotnie pokonywałem kolejne okrążenia. Niestety nie było łatwo, bo po dwóch kółkach szybką i skuteczną jazdę utrudniali zdublowani zawodnicy. Jestem jednak bardzo zadowolony, że udało mi się obronić mistrzowską koszulkę wywalczoną rok temu w Przesiece – stwierdził Marek Konwa.
W niedzielę Marek zameldował się na mecie przed Piotrem Kurczabem i Marcinem Kawalcem.

Autor: MG. Zdjęcia: Robert Ignaciak.

Komplet wyników AMP 2013.