Marek Konwa

3 miejsce na TOI TOI CUP UCI C2 !!!

10409368_934187583327106_3369014574420577897_n

 

Pierwszy raz miałem okazję wystartować w zawodach UCI C2 TOI TOI CUP w Czechach, zawody przygotowane profesjonalnie, trasa wyśmienita jak na przełajową przystało. Pogoda także iście przełajowa, a wysychające błoto na trasie tylko dodało smaczku rywalizacji…

TOI TOI CUP Czechy

TOI TOI CUP Czechy

Startowałem z pierwszej linii co na pewno było dużym ułatwieniem, bo na starcie było prawie 60-ciu zawodników. Po długiej prostej startowej wjeżdżało się od razu na rundę, gdzie zaczynała się cała przygoda heh Praktycznie od początku uformowała się czołówka 6 osobowa, w której udało mi się znaleźć. Czułem się dziś bardzo dobrze trasa pomimo tego, że była bardzo śliska to okrążenie robiliśmy w 6min. Do przejechania było 10 rund, co w końcowej fazie zawodów dla niektórych zawodników dało się mocno w kość i zaczynali spływać do tyłu. Od naszej grupki oderwało się dwóch zawodników, którzy z niewielką przewagą jechali przed nami.

TOI TOI CUP Czechy

TOI TOI CUP Czechy

Na 2 rundy do końca udało mi się do nich doskoczyć i nawiązać walkę w końcówce :) Przegrałem sprint o drugie miejsce, ale i tak jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego 3 miejsca !!! Wygrał Radomir Simunek, drugi był także jego rodak.

TOI TOI CUP Czechy

TOI TOI CUP Czechy

Teraz trochę odpoczynku i wracam do trenowania przed MP CX, które w tym roku odbędą się w Lublinie! Zapraszam w najbliższą Sobotę na oficjalny objazd trasy Pucharu Polski w Katowicach a dzień później na spotkanie opłatkowe w Lesznie na Karczmie Borowej, wydarzenia zaczną się o godz. 11 :)