Marek Konwa

17 miejsce Puchar Świata – Hoogerheide!

IMG_2390

 

Puchar Świata Przełaj – Hoogerheide Marek Konwa

Ostatni weekend to dwa dobre wyścigi w Holandii, pierwszego dnia skończyłem wyścig 2 kat. UCI na czwartym miejscu. Ciekawa techniczna trasa z dużą ilością nawrotów i zakrętów sprzyjała upadkom od początku jechałem w czołówce, ale do samego końca były przetasowania w walce o podium.

Puchar Świata Przełaj – Hoogerheide Marek Konwa

Następnego dnia to już znana mi miejscówka w Hoogerheide, w juniorach i U23 przyjeżdżałem tu w czołowej 10 na pucharach. Ujemne temperatury spowodowały oblodzenie na zakrętach w zacienionych miejscach a gdzie docierało słońce to się topiło. Trasa baaardzo szybka z kilkoma podjazdami i mega podbiegiem do niebaa…  Sam start nie był łatwy, nie mam zbyt wiele punktów UCI więc stałem prawie na samym końcu stawki. Udało mi się w miarę przebić po starcie tylko w pierwszym zakręcie już był mega kocioł.

Puchar Świata Przełaj – Hoogerheide Marek Konwa

Następne rundy przebijałem się stopniowo do przodu chodź na trasie, gdzie każdy jedzie taką samą prędkością a Ty chcesz przejść do przodu na prawdę trzeba jechać szybciej niż Ci pierwsi. Efektem tego był najszybszy czas trzeciej rundy 6:19, pozwoliło to na awansowanie do top 20. Cenne uwagi mojego Trenera z trasy i doping Polskich kibiców bardzo pomagały, nawet komentator przypomniał sobie jak czyta się moje nazwisko :)

Puchar Świata Przełaj – Hoogerheide Marek Konwa

Momentami miałem wrażenie, że co rundę jest lotna premia na kresce gdy brakowało mi przełożenia pod górę… Widocznie trzeba używać tarczy 46T z przodu heh Fajnie tak znowu poczuć jak się jeździ z najlepszymi, ale jeszcze dużo pracy przede mną. Bywały już chwile na ostatnich rundach, gdzie plasowałem się w okolicach 12 czy 14 pozycji a do czołowej 5 był rzut beretem. Ostatecznie wjechałem 17 na metę z czego jestem bardzo zadowolony i niech tak zostanie.

Puchar Świata Przełaj – Hoogerheide Marek Konwa

W najbliższą Niedzielę Mistrzostwa Świata w Luxemburgu, zapowiada się błotnisty wyścig i bardzo ciężka trasa. Zapraszam do oglądania relacji :)